سفارش تبلیغ
صبا ویژن


تاکید شخصیت دینی آذری بر حفظ اعتقادات دینی مردم از سوی دولت

 ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان

امام جماعت مسجد "مشهدی داداش" شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بر ضرورت حفظ اعتقادات دینی مردم از سوی دولت، تاکید کرد.

 

به گزارش روزشنبه رادیو آذری برون مرزی،"حاجی شاهین حسن لی" با اشاره به بخشنامه اخیر وزارت تحصیل جمهوری آذربایجان درمورد "ضرورت پوشش یکسان دانش آموزان بدون حفظ حجاب" ، تاکید کرد که در این کشور، قانونی مبنی بر محدودیت و ممنوعیت حجاب وجود ندارد.

به گفته حسن لی، اگرچه استفاده از پوشش یکسان باعث ایجاد نظم می شود اما مسئولان آموزشی باکو با سوءاستفاده از این قانون، حجاب ستیزی در جمهوری آذربایجان را افزایش داده اند.

 

امام جماعت مسجد مشهدی داداش افزود؛ ممنوعیت حجاب در کشورهای اسلامی از جمله جمهوری آذربایجان، غیرمنطقی و نادرست است زیرا حجاب جز لاینفک دین،عقیده و باور مردم است .

وی خاطرنشان کرد که بر اساس قانون اساسی جمهوری آذربایجان،مردم این کشور باید از آزادی عقاید برخوردار باشند و بر این اساس، دولت باکو موظف است خواسته مردم مسلمان این کشور را تامین و محقق کند .

حسن لی با انتقاد از اقدام خودسرانه وزیر تحصیل ج.آذربایجان در واگذاری مسئولیت به مدیران مدارس برای جلوگیری از ورود افراد محجبه، از اعمال محدودیت و ممنوعیت علیه افراد محجبه و مراسم مذهبی مسلمانان توسط برخی مقامات غربگرای این کشورابراز نگرانی کرد.

اقدام خودسرانه "مصیرمردان اف" در ممنوعیت حجاب در پوشش واحد مدارس این کشور، با واکنش تند محافل مردمی و سیاسی این کشور مواجه شده است.کلمات کلیدی :
برچسبها:


خادم شهدا: محمدتقی امانی
شلمچه: