سفارش تبلیغ
صبا ویژن


دردنامه فرزند شهید

بسم رب الشهداء


مقاله در خصوص شهید

دردنامه


امام خمینی(ره):
«هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهداء و ایثارگران است»به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، یکی از فرزندان شهید کشورمان طی تماسی با خبرگزاری ایکنا (با تأکید بر اینکه علاقه‌ای ندارد نامش عنوان شود) دست‌نوشته‌ای را که محصول 30 سال زندگی در جامعه اسلامی به عنوان فرزند شهید است، به این خبرگزاری ارائه کرد.

این دست‌نوشته یا بهتر بگوییم دل‌نوشته در قالب تعریفی از معنای واژگانی چون شهید کیست؟ جانباز کیست؟ پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر شهید کیست؟ و ... تدوین شده است.

تعاریفی عینی، حقیقی و حتی ملموس که واقعیت موجود جامعه ما را نشان می‌دهد، واقعیاتی که برخی تلخ و برخی شیرین است. درد دلی که باید شنید و اندیشید. خبرگزاری ایکنا با ادای احترام به تمام شهیدان و خانواده‌های صبور آنها این دل‌نوشته را منتشر می‌کند، همچنین مطالب ذکر شده در این یادداشت صرفاً دیدگاه نگارنده آن است.

فقط باید گفت: با دیدن عکس شهدا، عکس شهدا عمل نکنیم.

با عرض سلام و خسته نباشید
این مطالب حاصل 30سال زندگی و تجربه بنده در جامعه اسلامی هست که از برخوردها و حرفهای بعضی از مردم و مسئولین نظام بوده.
فقط باید گفت:« با دیدن عکس شهدا، عکس شهدا عمل نکنیم».
عزیزان اگر یکم مطالب را خودمانی نوشتم معذرت خواهی می کنم ولی این مطالب واقعا در جامعه ما اتفاق می افتد و برای بنده که هزاران بار پیش آمده از برخورد زننده مسئولین تا آدمهای عادی.
ما همه مدیون شهدا و جانبازان این انقلاب هستیم. شهدا نمرده اند بلکه زنده اند و به تمامی اعمال و رفتار ما اشراف دارند. خوشا به حال کسانی که راه شهدا را ادامه داده و می دهند.

شهید کیست؟
شهید فردی است که در راه رضای خدا جهاد می کند و با توجه به موقعیت خود از قبیل همسر و فرزند و ملک و املاک و ثروت و..... همه دارائیها را رها کرده و به جهاد می رود و در راه حق علیه باطل و دفاع از وطن و ناموس خود و ملت کشته می شود.
- کسی است که سالها بعد از کشته شدن فراموش می شود و بعضا خانواده آن توبیخ می شود که چرا ایشان برای دفاع از وطن و ناموس رفته و با خانواده او بدترین رفتارها را می کنند.

جانباز کیست و چیست؟
جانباز فردی است همانند شهید که در راه رضای خدا جهاد می کند و با توجه به موقعیت خود از قبیل همسر و فرزند و ملک و املاک و ثروت و..... همه دارائیها را رها کرده و به جهاد می رود و در راه حق علیه باطل و دفاع از وطن و ناموس خود و ملت زخمی می شود و یا در بدترین وضع شیمیایی می شود.
- جانباز فردی است که برای گرفتن حق خود آنهم با یک پا و یا یک دست و یا یک چشم و حتی شیمیایی و یا از دست دادن هر دوپا و یا هر دو دست و یا هر دوچشم به ادارات دولتی مخصوص این کار مراجعه و بعد از کلی سرکار گذاشتن با کمترین حقوق آنها را روانه خانه کرده تا منتظر مرگ باشند.
- فردی است سرپرست خانواده که با یکی از شرایط فوق باید مخارج خانه خود را درآورد تا سرماه صاحبخانه با آبرو ریزی آنها را بیرون نیندازد.
- فردی است که باید خرج درمان خود را بدون بیمه پرداخت کند.
- فردی است که در بعضی مواقع بی خال درمان شده و فقط تا مادامی که زنده است مشغول پرداخت مخارج زندگی است که آن هم کفاف او را نمی دهد.
- فردی است که در ادارات دولتی جائی ندارد.
- فردی است که در جامعه به سختی زندگی می کند در صورتی که همه مردم مدیون آنها هستند.
- فردی است با صبر زیاد.
- فردی است که بعد از اینکه با زجر جانبازی به شهادت می رسد برخی مسئولین برای تبلیغ خود از او تعریف و تمجید می کنند.
- فردی است که برای زندگی دیگران عضوی از بدنش را داده تا همه ما راحت و به سلامت زندگی کنیم.
- فردی است که در ارگان مخصوصش مورد مهر و محبت قرار نمی گیرد و در بعضی مواقع با بدترین برخوردها مواجه می شود.
پدر و مادر شهید کیست؟
پدر و مادر شهید افرادی هستند که با هزار آرزو امید فرزند دلبند خود را بزرگ کرده و برای او هزاران امید و آرزو دارند ولی در موقع خطر فرزند دلبند خود را راهی جهاد حق علیه باطل می کنند و پس از شهادت فرزند دلبندشان با کمترین توجه مواجه می شوند و از همه بدتر اینکه وقتی می شنوند که بعضی از مردم و حتی بعضی از مسئولین می گویند: «که می خواست نره جنگ که شهید بشه».
- افرادی هستند که قلبشان شکسته.
- افرادی هستند خیلی بزرگوار، که اگر بجای یکی هزاران فرزند هم داشتند همه را فدای اسلام و وطن و.... می کردند.

همسر شهید کیست؟
همسر شهید فردی است که با هزار آرزو و امید همسر مردی می شود که تا آخر عمر در کنار هم زندگی کنند. فردی است که وقتی همسر غیرتمندش برای ناموس و وطن خود و ملت به جهاد حق علیه باطل می رود و کشته می شود خود مورد ظن دیگران قرار می گیرد و ناموس شهید به خطر می افتد ولی کسی نیست که از آن مانند خود شهید دفاع کند.
- فردی است که در ادارات دولتی و بعضا اماکن عمومی به یک چشم دیگر به اون نگاه می کنند.
- فردی است که از همه زندگیش می گذرد تا بچه هایش را با نان حلال بزرگ کند.
- فردی است که بی کس و تنهاست و فقط خدا را دارد و در تمام سختی ها و مشکلات همیشگی یاد او را از یاد نمی برد و همیشه به همسرش وفادار می ماند.
- فردی است که در ادارات دولتی اگر تن به خواسته آنها ندهد با بی حرمتی و بی احترامی فراوانی مواجه می شود و بعضا از آن اداره اخراج می شود.
- فردی است که زجر زیاد کشیده و در سن 30 سالگی مانند 50 ساله ها به نظر می رسد.

خواهر شهید کیست؟
خواهر شهید فردی است که برادرش و بعضا خواهرش در راه جهاد حق علیه باطل کشته شده باشد و بعضی مواقع بدون اینکه کسی متوجه شود به سرخاک شهید رفته عزاداری می کند. هر وقت اسم خواهر شهید می آید ناخودآگاه یاد حضرت زینب(س) و تمامی عذابها و زجرهایی می افتم که کشیده. فردی است که عاشقانه فرزندان برادر خود را دوست دارد.

برادر شهید کیست؟
برادر شهید هم مانند خواهر شهید می باشد با این تفاوت که در بعضی مواقع جای پدر را برای فرزند پر می کند ولی باز هم......

فرزند شهید کیست و چیست؟
فرزند شهید فردی است که پدر و بعضا مادر خود را در راه حق علیه باطل از دست داده.
- کسی است که در اماکن عمومی به او توجه نمی شود.
- کسی است که در ادارات دولتی با بی احترامی پاسخ او را می دهند.
- کسی است که هر که او را می بیند فورا یاد فرزندش می افتد و بیشتر به فرزندش محبت می کند و او را در آغوش گرفته و غرق در بوسه می کند.
- کسی است که در جامعه باید به تنهائی و بدون پدر و یا بعضا بدون سرپرست گلیم خود را .....
- کسی است که مورد بی حرمتی و احترامی کسانی قرار می گیرد که مدیون پدر او هستند و بعضا حقوق و مزایای دریافتی آنها از طریق پدر ایشان است.
- کسی است که قلبش همیشه شکسته است، کسی است که همیشه روی قلبش جای زخم زبون و نیش و کنایه است.
- فردی است که در جامعه رو در روی او حرفی می زنند و پشت سرش حرفی دیگر به عبارتی دروغ زیاد می شنود.
- فردی است که در مواقعی که می خواهد خودش را معرفی کند با توجه به برخورد خیلی بد برخی مسئولین دستگاههای اجرائی و مردم از گفتن اینکه فرزند شهید است خود را منع می کند.
- فردی است که از بچگی حسرت به دل گفتن یک کلمه است و آن هم کلمه مقدس پدر است.
- فردی است با محبت که اگر کسی به او محبت کند جونش را فدای آن شخص می کند.
- فردی است که برای دیدن مسئولین برای انجام کار خود باید مدت ها پشت درهای بسته بنشیند و تازه بعد از اینکه می فهمند فرزند شهید یا جانباز است این مدت افزایش می یابد و بستگی به درصد جانباز دارد که هرچه درصد بالاتر مدت زمان انتظار ملاقات بیشتر و اگر هم فرزند شهید باشد که ممکنه به ماهها و یا سالها هم برسد.
- فردی است که حق او را به راحتی آب خوردن می خورند و وقتی هم که جویای حق خود می شود همه می گویند:«عجب آدمهای هستند دارن مملکتو می چاپن».
- فردی است که وقتی در ادارات دولتی و یا محل کار خود جویای حق می شود او را تهدید به اخراج و تعدیل نیرو می کنند و یا بعضا به او توهین و حتی ناسزا می گویند و یا اینکه می گویند:«شهید مهید دیگر تمام شده» ویا «می خواست نره جنگ مگه ما گفتیم» و حرفهای از این قبیل که در ادارات مرسوم است و حتی بعضی از مسئولین هم از گوینده این الفاظ رکیک دفاع می کنند.

- فردی است که خیلی زجر و بدبختی کشیده و باز هم به روی همه لبخند می زند.
- فردی است که راه پدر گرانقدرش را ادامه می دهد و وفادار به ولایت فقیه است.
- فردی است که جلوی ناحق می ایستند و از حق دفاع می کند، حتی اگر به ضررش هم باشد تمام تلاش خود را می کند.
- فردی است که برای تبلیغ بعضی از مسئولین مناسب و از آن برای منافع خود استفاده می کنند و وقتی کار آنها تمام شد او را دور می اندازند و یا در برخورد با آنها طوری وانمود می کنند که انگار اصلا آنها را نمی شناسند.
- فردی است که برای دیدن یکی از مسئولین باید از هفت خوان رستم بگذرد و تازه آخر سر هم جواب رد به سینه او می زنند و یا طوری برخورد می کنند که از آمدن پشیمان می شود و دیگر کار خود را پیگیری نمی کنند.
- فردی است که بعضی از آقا زاده ها برای به دست آوردن منافع خود دور آنها را می گیرند و بعد از مدتی که منافع را به دست آورند آنها را مچاله و دور می اندازند.
- فردی است که بعضی از آقازاده ها از وجود آن احساس خطر می کنند.
- فردی است که وقتی می گوید حقم را در آن دنیا می گیرم به او با نیش و کنایه می گویند:«اگه وجود داشت و تونستی، بگیر».

در کل خانواده شهدا را به یک چشم دیگر می بینند و وقتی برای مسئولین خوب هستند که منافعی داشته باشند، بعضی از مسئولین از آنها سوء استفاده تبلیغاتی می کنند و بعضی اصلا آنها را نمی شناسند. بعضی از مسئولین که با جعل مدارک خود را رزمنده می دانند و به همه معرفی می کنند وقتی از آنها در خصوص جبهه سوال می شود طفره می روند و یا اینکه حرف را عوض می کنند.
- مگر ما در ایران اسلامی چند خانواده شهید داریم؟ یا چند تا فرزند شهید داریم؟ یا چندتا جانباز داریم؟
- چرا مسئولینی که ادعا می کنند از خانواده ما هستند آنها از همه بدتر با ما رفتار می کنند؟
- چرا وقتی امثال ما را می بینند انگار آدم جزامی دیده اند فرار می کنند و یا با یک پاسخ سربالا طرف مقابل خود را می پیچانن؟
- مگر ما نباید پاسخگوی خون شهدا باشیم؟ پس این رفتارها، این سوء استفاده ها، این همه فساد اقتصادی، این همه فساد اخلاقی برای چیست؟
- چرا مسئولین پاسخگو نیستند؟
- و چرا های بی جوابی که فقط با ظهور منجی عالم بشیریت آقا امام زمان(عج) پاسخ آنها را پیدا خواهیم کرد.

قابل ذکر است توی امریکا وقتی یکی از سربازاشون تو جنگ کشته می شه و یا زخمی می شن برای خانوادش سنگ تمام می گذارند. تازه اینا مزدور و جنگ طلب هستند و به کشورهای دیگر حمله می کنند. ولی در ایران چی؟ طرز برخودها و...؟ آیا واقعا جای تأسف نداره! ما انتظاری نداریم برای ما سنگ تمام بگذارند ولی حداقل احترام و حرمت ما را حفظ کنند.
خدائیش خدا پدر صدام را بیامرزه که جنگ تحمیلی راه انداخت و امثال پدر من از خانواده و زندگیشان گذشتند و رفتن و شهید یا جانباز شدند تا یه نون دونی بشه برای اینا که از بغل اسم خانواده شهید و جانباز جیب مبارک را پر کنند (که ماشاا... هزار ماشاا... جیب مبارکشان هم که ته نداره) و حسابی بخورن.(منظورم رئیسهای بنیاد شهید و بعضی از این مسئولین و .... هست).
فقط از خداوند منان خواستاریم که ظهور آقا را برساند تا ما فرزندان و خانواده های شهدا و جانبازان که همه ما (حتی ما فرزندان و خانواده های شهدا و جانبازان) مدیون خون آنها هستیم بیشتر از این در جامعه اسلامی خار و ذلیل نشیم.و در آخر هم صبر و صبر و صبر....
«اللهم العجل الولیک الفرج»
م.ا - فرزند شهید....
التماس دعاکلمات کلیدی :
برچسبها:


خادم شهدا: محمدتقی امانی
شلمچه: